Zvítězily Němčovice a Rokycany


Malá obec se sto třiceti obyvateli si buduje rychlý internet

Plzeň – Starosta malé obce Němčovice a starosta Rokycan se včera mohli pyšnit zarámovanými diplomy za nejlepší internetové stránky. Ocenění jim předal hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann po vyhodnocení krajského kola soutěže Zlatý erb.

Soutěž osmým rokem sleduje, jak se města a obce prezentují na webových stránkách. V prvním ročníku v roce 1999 v rámci celé republiky zvítězilo s prezentací na internetu město Plzeň.

Němčovický starosta je na cenu patřičně hrdý

Starosta Němčovic Karel Ferschmann, v jehož obci žije pouze sto třicet obyvatel, byl na ocenění patřičně hrdý. A to přesto, že obec si už dřív v podobných soutěžích vedla velmi dobře a získávala různá uznání.

„Několikrát za sebou jsme sice získali cenu veřejnosti ale teprve nyní konečně máme cenu za nejlepší webové stránky v kategorii obce,“ usmíval se němčovický starosta Karel Ferschmann.

Internetová prezentace Němčovic je s trochou nadsázky rodinná záležitost. Kromě starosty o webové stránky totiž pečují ještě jeho dva synové.

Synové jsou odborníci, já dělám redaktora

„Jsem jen neuvolněný starosta. Weby na malých obcích jsou jenom o lidech. Mí dva synové jsou absolventi fakulty aplikovaných věd, takže jsou to v podstatě odborníci. Já jsem ten, který to řídí a zárověň dělám redaktora,“ vysvětlil Ferschmann. Němčovice nedávno získaly státní dotaci na bezdrátový rychlý internet. „O to je asi v každé obci velký zájem. My lidem umožníme, aby si s pomocí přijímače na střeše mohli rychleji stahovat informace. Počítačová gramotnost i těch starších by se mohla zlepšit,“ řekl starosta Karel Ferschmann.

Autor: JAROSLAV NEDVĚD
Zdroj: Regionální mutace| Mladá fronta DNES – plzeňský kraj
Zlatý erb.JPG

Komentáře