Zlatý erb 2007


PLZEŇ – Zlatý erb mohou od včerejška vyvěsit město Kasejovice a nedaleká obec Hradiště na jižním Plzeňsku. Jejich internetové stránky získaly toto ocenění v krajském kole soutěže o nejlepší internetové stránky.
„Nejdůležitější je aktuálnost, a hlavně relevance a přehlednost informací. Některé obce mají na stránkách všechno možné dohromady, já se snažím vybírat to podstatné,“ doplnil Václav Blovský, který pro Kasejovice stránky připravuje.
Zároveň stojí i za nejlepší internetovou prezentací vítěze mezi obcemi – Hradiště. A pro jižní Plzeňsko vybojoval další diplomy – pod jeho rukou vznikly stránky Oselec a Mladého Smolivce (2. a 3. místo mezi obcemi).
„Úroveň obecních stránek se hodně zlepšuje v celém regionu,“ řekl šéf odboru informatiky krajského úřadu Václav Koudele. Přispívá k tomu také vzdělávací program, který zástupcům obcí kraj poskytuje. Podle Koudeleho chybí stránky už jen 10 % z pěti stovek obcí regionu. Úplně bez připojení na internet zůstává 7 malých obcí. Ještě v roce 2005 jich přitom bylo 35.
Do krajského kola Zlatého erbu se letos přihlásilo 20 obcí a 9 měst z Plzeňského kraje, což je nejvíc v historii soutěže. Porotci ocenili také nejlepší elektronické služby, které občanům nabízí Vochov na Plzeňsku. Cenu veřejnosti získal za nejvíc hlasů v poměru k počtu obyvatel Zvíkovec na Rokycansku. Vítězové budou kraj reprezentovat i v celostátním kole.

Autor: (vk)
Zdroj: Právo
27.3.2007 040.jpg

Komentáře