Masopust 2003


V roce 1984 jsme pod vlivem vyprávění starších obnovili lidovou veselici průvod maškar. Podle tradice se má uskutečnit v úterý šest týdnů před Velikonocemi, kdy začíná půst. Letos v této tradici po kratší odmlce pokračujeme. Pouze jsme akci z praktických důvodů přesunuli na sobotu, a to sice 8.března 2003.
Z roku 1965 se nám zachovala zajímavá fotografie všech masek s koňským spřežením. My jsme se pokusili tuto fotografii vytvořit stejně na stejném místě, ale s jinými lidmi, i když několik tehdejších účastníků se zúčastnilo i tentokrát.
V průvodu bylo přítomno skoro padesát masek všech věkových kategorií, která byla nejhezčí se nedá určit, protože všechny byly bezvadné a neopakovatelné, ostatně můžete posoudit sami. S hudbou, tancem a zpěvem jsme obešli obce Němčovice i Olešnou, pochutnávali jsme si na výborných koblihách a jiných dobrotách, které pro nás v jednotlivých staveních připravili, nejvíce nás překvapili ve stavení čp.19, kde pro nás usmažili skvělé bramboráčky. Před nepřízní počasí jsme se chránili přiměřenými dávkami alkoholu. Večer se všichni sešli v místním pohostinství, kde se opět zpívalo, tancovalo a hodovalo do ranních hodin. Ještě je třeba dodat, že celou akci organizoval místní Sbor dobrovolných hasičů a Obecní úřad.
Masopust 1965.jpg

AUT_0003.JPG