Weby z Rokycanska opět sbíraly ceny


Rokycansko zabodovalo v celostátní soutěži o nejlepší webové stránky Zlatý erb, jejíž výsledky byly vyhlášeny v pondělí v Hradci Králové. Zvláštní cenu společnosti Microsoft získalo město Rokycany, do vesničky Němčovice míří Cena veřejnosti.
„Vzhledem k tomu, že jsme se loni neumístili ani v rámci kraje, tak to považujeme za úspěch,“ řekl Právu tajemník rokycanské radnice Slavomír Špicl. Rokycany se letos do republikového finále probojovaly jako krajský vítěz v kategorii měst -tam však na medaile nedosáhly, vítězství si odnesl Děčín.
„Zvláštní cenu jsme mimo jiné získali za celkové ztvárnění webových stránek. Příští rok se přihlásíme znovu a snad budeme ještě úspěšnější. Zkusíme zlepšit to, co nám zatím chybí – třeba stránky o historii nebo s turistickými informacemi, ještě zapracujeme na grafickém vzhledu a snad přibude i elektronická komunikace,“ dodal tajemník Špicl.
Cena veřejnosti udělala radost Karlu Ferschmannovi (SNK), starostovi Němčovic, které byly nominovány i v kategorii obcí. Cena veřejnosti patří těm webovým stránkám, pro které hlasovalo nejvíce lidí – celkový počet hlasů se pak dělí počtem obyvatel dané obce.
„Je nás ve vesnici jen sto třicet, zase ale lidi spíše přesvědčíte než někde v neosobním městě,“ poznamenal Ferschmann, jehož obec vyhrála ve stejné kategorii už v roce 2004 a loni byla druhá. „Letos má náš web derniéru, chceme udělat stránky nové. Příští rok ale v této kategorii soutěžit nebudeme, dáme si pauzu,“ upozornil Ferschmann.

Autor: Ivan Blažek
Zdroj: Deník Právo
Zlatý erb.jpg

Komentáře