Volby do Evropského parlamentu


Druhý den voleb v Němčovicích procento voličů trochu vylepšil. Volit nakonec přišlo celkem 30,7 procenta oprávněných voličů. O návštěvu komise s přenosnou volební schránkou opravdu nikdo ze starších voličů nepožádal. Několik voličů dorazilo do volební místnosti těsně před čtrnáctou hodinou. Členové okrskové volební komise se sejdou znovu zítra večer ve 22 hodin k sečtení výsledků voleb. Jak volby v Němčovicích nakonec dopadly zveřejníme zde krátce poté.

První den voleb v Němčovicích se setkal s předpokládaným nezájmem voličů. Do volební místnosti přišlo zatím jen necelých dvanáct procent oprávněných voličů. O návštěvu komise s přenosnou volební schránkou dosud nikdo ze starších voličů nepožádal. Členové okrskové volební komise si stěžují na příliš mnoho jídla a málo práce. Proslýchá se, že snad budou požadovat odměnu pouze v procentuální výši podle volební účasti. Tak snad jim druhý den přidá na výplatě…

Pátého a šestého června se konají podruhé volby do Evropského parlamentu. Je to na nás. Teď máme možnost to politickým stranám spočítat. Konečně má řadový občan alespoň chvíli navrch. Nezapomeňte, že zvolení poslanci budou ovlivňovat budoucí směřování Evropy v příštích pěti letech. Učiňte Evropu takovou, jakou ji chcete mít. Pokud nebudete hlasovat, pak si nestěžujte.
019.JPG

Komentáře