Veřejnost držela palce Němčovicím


Rokycansko – Pouhým srovnáním počtu získaných ocenění si Rokycansko vedlo v osmém ročníku celostátní soutěže Zlatý erb nejlépe ze všech okresů. Němčovice si totiž před týdnem z Hradce Králové odvážely prvenství v hlasování veřejnosti. Okresní město zase získalo Zvláštní cenu společnosti Microsoft v kategorii měst. Úspěch obě místa motivuje k dalšímu vylepšování webových stránek a elektronických služeb.
„Jak jsme prťaví, tak jsme dobří. To jde všechna skromnost stranou,“ jásala Jiřina Vašková ze 126hlavých Němčovic. „Záleží na lidech a elánu,“ dodala. Vesničce uniklo třetí místo v kategorii obcí o 0,8 bodu. Přesto už nyní drží už tři krajské Ceny veřejnosti, teď i dvě republikové, pyšnit se může také prvním a třetím místem v krajském kole klání o nejlepší elektronickou službu a letošním krajským prvenstvím za obecní web.
Také stránky Rokycan se proměnily k lepšímu. V pondělí převzali zástupci města cenu Microsoftu. „Jsem přesvědčen, že jsme ji dostali oprávněně. Je to impuls pro další zlepšení. V reakci na to, že v soutěži o nejlepší webovou stránku jsou úspěšnější města (1. Děčín, 2. Tišnov a 3. Bechyně – pozn. red.), vylepšíme grafiku i údaje o historii a zajímavostech v angličtině a němčině,“ uvedl tajemník rokycanské radnice Slavomír Špicl s tím, že skrz web chtějí také posílit komunikaci s občany. „I ti mohou posílat na adresu posta@rokycany.cz tipy na zkvalitnění našeho webu,“ dodal.
Podle vedoucího krajského odboru informatiky Václava Koudeleho Rokycansko skutečně mile překvapilo. „Je dobré, že se kraj dostává na místo, které mu náleží,“ řekl. Inspiraci mohou naši finalisté hledat kromě vítězných měst také u obcí s letos nejlepšími weby (Tlumačov, Okříšky, Jiřetín pod Bukovou) nebo u měst s nejlepší elektronickou službou (Most, České Budějovice a Brandýs/L-Stará Boleslav).

Autor: KVĚTA MATĚJOVCOVÁ
Zdroj: Rokycanský deník
p0112838.jpg

Komentáře