V recesi se změnili na Slováky a zvítězili v tamní soutěži obcí


Plzeň – Soutěž o nejlepší internetovou stránku slovenských měst a obcí vyhrála západočeská obec Němčovice. V neděli touto zprávou překvapila diváky ve zpravodajské relaci hlasatelka Slovenské televize.
Mnozí tuto informaci považovali za vtip. „Když jsme to zjistili, byl to pro nás šok. Jedenáct porotců si nevšimlo, že se jedná o českou vesnici. Stránka ve slovenštině byla dokonale vyvedená,“ přiznává předseda poroty Miroslav Drobný.
Němčovice nakonec dostanou cenu pro nejlepší stránku obce ze zahraničí. Tuto kategorii organizátoři soutěže dodatečně vymysleli, aby domácí slovenští účastníci nepřišli zkrátka. „Od příštího roku bude tato kategorie součástí soutěže,“ tvrdí předseda Unie měst Slovenska Marián Minarovič.
Skutečnosti, že do soutěže Zlatyerb. sk Němčovice nepatří, si nevšimla porota, ale média. „Přijali jsme to jako povedený vtip. Porotcům jsme nic neprozradili a webová stránka obce byla tedy hodnocena seriózně,“ dodává Minarovič.
„Jsem rád, že organizátoři soutěže naši recesi pochopili. Nebyl v tom zlý úmysl,“ uvádí starosta Němčovic Karel Ferschmann. Ten včera vyrazil na slavnostní předávání cen do Bratislavy.
Němčovice tak získaly věhlas daleko za hranicemi. „Ohodnotil jsem obec jako všechny předcházející. Všechno by bylo tedy v pořádku, kdyby ovšem taková obec na Slovensku existovala. Do českých Němčovic tímto zasílám pozdrav. A potom, že na marketing regionů je potřeba velkého množství peněz,“ prohlašuje porotce Tomáš Bella.

Autor: (hos)
Zdroj: Mladá fronta Dnes 14.11.2006
logo_dnes.jpg

Komentáře