V obci sledují přímé přenosy z radnice


V Plzeňském kraji vyšlo:
POLITIKA ON LINE

Němčovice – Malá ves Němčovice na Rokycansku nabízí svým obyvatelům vymoženost, o jaké se lidem ve městech ani nezdá. Obec s necelými třemi stovkami obyvatel totiž odstartovala přímé přenosy z jednání samosprávy. Němčovičtí při nich dokonce mohou prostřednictvím místní sítě NE-NET a internetu se zastupiteli při jejich jednání debatovat.
Projekt přímých přenosů vymyslela rodina starosty Karla Ferschmanna. Ten už se postaral o to, aby bylo v obci připojení k internetu zdarma. „Lidi mohou už přes rok využívat internet bezplatně,“ říká Karel Ferschmann. V obci sledují přímé přenosy z jednání na radnici.
„Pro obecní úřad je podstatné, že mohu lidem v nejlepší kvalitě dávat informace. Naskenuji dokument a oni se na něj doma podívají,“ vysvětluje starosta Karel Ferschmann.

Skončí zasedání a přichází čas na dotazy a připomínky. Loni vyrukovala radnice s přenosy z jednání zastupitelů. „Využíváme naši síť. Všichni starousedlíci, chataři a chalupáři mají možnost přímo sledovat průběh zasedání. A dokonce přitom mají prostor se zastupitelů ptát, uplatňovat připomínky. V oblasti otevřenosti radnice je to jedna z nejlepších věcí,“ tvrdí Ferschmann. Němčovický starosta připomíná, že se některé radnice ještě dnes brání zveřejňovat záznamy z jednání zastupitelů. „Nabízejí jen usnesení. Z těch se ale obyčejný člověk velmi často vůbec nic nedozví nebo jen málo,“ upozorňuje Karel Ferschmann. Starosta tvrdí, že po zavedení přímých přenosů z jednání zastupitelů ještě nikdy činnost členů zdejší samosprávy nesledovalo tolik lidí najednou. „Na jednání chodí tradičně tři nebo čtyři starší lidé. Přímý přenos jsme udělali už třikrát a naposledy se připojilo jedenáct domácností. To je tedy několikanásobně větší sledovanost než jindy. A věřím, že zájem poroste, jakmile si na to lidi víc zvyknou. Je sice možné, že budou poslouchat jenom zvuk, ale ten je v tomto případě rozhodující,“ říká Karel Ferschmann.

V Jihočeském kraji vyšlo:

Němčovice – Malá ves Němčovice na Rokycansku nabízí svým obyvatelům vymoženost, o jaké se lidem ve městech ani nezdá. Obec s necelými třemi stovkami obyvatel totiž odstartovala přímé přenosy z jednání samosprávy.
Němčovičtí při nich dokonce mohou prostřednictvím místní sítě NE-NET a internetu se zastupiteli při jejich jednání debatovat.
Projekt přímých přenosů vymyslela rodina starosty Karla Ferschmanna. Ten už se postaral o to, aby bylo v obci připojení k internetu zdarma. „Lidi mohou už přes rok využívat internet bezplatně,“ říká Karel Ferschmann.
„Pro obecní úřad je podstatné, že mohu lidem v nejlepší kvalitě dávat informace. Naskenuji dokument a oni se na něj doma podívají,“ vysvětluje starosta Karel Ferschmann. Loni vyrukovala radnice s přenosy z jednání zastupitelů.
„Využíváme naši síť. Všichni starousedlíci, chataři a chalupáři mají možnost přímo sledovat průběh zasedání. A dokonce přitom mají prostor se zastupitelů ptát, uplatňovat připomínky. V oblasti otevřenosti radnice je to jedna z nejlepších věcí,“ tvrdí Ferschmann.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – jižní Čechy

Autor: (ned)
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Zasedání zastupitelstva 2008.jpg

Komentáře