V Němčovicích se zabydlel mohutný tučňák


Němčovice – Atrakcí obce se stal tučňák. A ne ledajaký, ten jejich měří skoro pět a půl metru, takže kouká přímo oknem do hospody v prvním patře. Z toho plyne spousta šprýmů na adresu návštěvníků odjinud. „Co ten tučňák?“ ptají se. „Jaký, vy jste nějakého viděli?“ diví se na oko místní. „No venku!“ „Tam žádný není,“ tvrdí Němčovičtí vyklonění z okna, „ty jsi přepracovaný….“ Nejlepší na tom prý je, že každý, kdo takovým kolečkem prošel, se ochotně zapojuje do hry na účet dalších. „Starosta mi řekl, že náš tučňák stával u Tesca,“ líčila Iveta Solarová. Ptala jsem se ho, kdy se tu objeví i ten nynější dinosaurus,“ smála se.

„Figura nás nic nestála, zajistili jsme jen dopravu. Určitě zase Němčovice zviditelní, je s ním legrace. Lidi vystupují z aut a fotí se u něj,“ popsal starosta Karel Ferschmann. S dalším využitím mají místní různé záměry: „Až se dodělají terénní úpravy na koupališti, tedy víceúčelové nádrži, možná ho tam přestěhujeme a převlečeme ho přes velkou skluzavku. Z břicha by se vyjíždělo rovnou do vody,“ má do budoucna představu Ferschmenn. Padají i další návrhy. Třeba, že by obec mohla informovat hokejisty NHL, aby jí na oplátku za propagaci maskota klubu sponzorovali.

Co se týče vodní nádrže, upravovala se v souvislosti se vznikem nově budovaného víceúčelového hřiště v sousedství, jež má sloužit pro nejrůznější míčové hry. Staví se coby součást hromadného plánu spolu s Hasičským domem a obecními garážemi z 6,5 milionové dotace z Programu rozvoje venkova.

Autor: Božena Šopejstalová
Zdroj: Rokycanský deník
nemcovice_tucnak_denik_clanek_solo.jpg

Komentáře