U Bujesil ležela mrtvá telata


Rokycany – Mrtvé tele s igelitovým sáčkem na hlavě a kousek od něho další uhynulý kus. Hrůzný pohled byl po pár dnech opět k vidění nedaleko Bujesil na severu Rokycanska.
Po nedávném nálezu tří zdechlin v tomto prostoru se o záležitost zajímají i policisté. Případ vyšetřují jako týrání zvířat. „Po pachateli pátráme,“ řekli nám včera policisté z obvodního oddělení v Radnicích.
Na nalezení pachatele mají zájem i představitelé Bujesil. „Už jsme kontaktovali Českou plemenářskou inspekci i Státní veterinární správu. Chceme, aby obě instituce zajistily perfektní registraci černostrakatého skotu,“ uvedl starosta nedalekých Němčovic Karel Ferschmann. Odvoz zvířat do kafilerie musí hradit z obecní kasy Bujesilští.
Prý bude těžké majitele odhalit, protože černostrakatý skot chová na Rokycansku více zemědělců. Ti se k případu nechtějí vyjadřovat se slovy, že jim mrtvá telata nepatří.
„My máme evidenci v pořádku a jsem přesvědčen, že z našeho chovu nalezená telata nepochází,“ uvedl už při minulém nálezu mrtvých zvířat Václav Spurný z Kladrubské a. s., která zmíněné plemeno chová.
Tři uhynulá telata, kterým někdo odřízl uši, aby znemožnil jejich identifikaci, našli lidé nedaleko Bujesil už letos 9. února. Nebyl to ale první hrůzný nález v tomto roce. Také loni policisté na Rokycansku řešili podobné nálezy mrtvých kusů dobytka.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Plzeňský deník
15.2.2007 007.jpg

Komentáře