Tuplák za jedenáct sekund


Úspěšnou premiéru má za sebou Svaťácký tuplák. Pivní soutěž, které se v sobotu 17. září odpoledne v Újezdu u Svatého Kříže na Radnicku zůčastnilo deset mužů a tři ženy.
Dění v malé obci se po 14. hodině koncentrovalo do hostince Karla Ferschmanna. Na rozdíl od jiných pivních akcí nebylo rozhodujícím kriteriem množství zkonzumovaného alkoholu, ale rychlost, s jakou litr Gambrinusu účastníci zterstají. Ocejchovaný tuplák nejrychleji zvládl Vladimír Liška z Němčovic. Stačilo mu nuvěřitelných 11,01 vteřiny. O tři sekundy za ním skončil Kaceřovský mlinář Roman Křepela a najitel restaurace se propil ke třetímu místu časem 15,26 vtěřiny. Jediný zahraniční účastník Fero Včelár ze Slovenska obsadil poslední desátou příčku.
Zástupkyně něžného pohlaví musely zvládnout poloviční množství našeho národního nápoje, tedy klasický půlitr. Vítězskou se stala Eva Škopková z Břas (14,35 s), o pouhých jedenatřicet setin vteřiny zaostala Marie Langová z Mýta a na Plzeňačku Danu Tomáškovou zbylo třetí místo.
K lesku akce přispěli sponzoři ( A. Lang – autoklempířství Mýto, J. Čada – stav. firma DALI Plzeň, KAN Rokycany, K. Ferschmann, J. Fišer – kovovýroba Újezd u sv. Kříže a pržští podnikatelé M. Havíř a O. Havránek ), takže si pěkné ceny odnášeli všichni aktéři. Oba vítězové byli pozváni na svaťáckou zabijačku.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanský Deník

Komentáře