Rokycanský deník: Němčovičtí v hospodě dostali poštu a volili


Němčovice – Téměř světově proslulá je hospoda v Němčovicích. Právě zde si totiž mohou lidé vyzvedávat poštovní zásilky, pro které by jinak museli do Břas. Zařízení kromě toho plní osvěžující a při posezení štamgastů ´osvětovou´ funkci.
Při volebním víkendu byla právě zde umístěná příslušná místnost. „Museli jsme ale odstranit relikvie minulého režimu, které tu jinak vystavujeme celoročně. Busty Stalina, Gottwalda a jiných pohlavárů,“ usmíval se starosta obce Karel Ferschmann a už běžel za šesti členkami komise, zda něco nepotřebují. „Stačí voda s citronem,“smála se Karina Klamová, která byla benjamínkem seskupení. Komisařky zaregistrovaly jako první Ludmilu Matouškovou, která dorazila v pátek minutu po čtrnácté hodině. Pak už muži i ženy různých věkových skupin docházeli průběžně a celková účast se přiblížila k 63 procentům ze 110 zapsaných. Většina se vyslovila pro Babišovo hnutí a solidně na tom byli sociální demokraté i TOP 09. Za nimi se ocitli společně příznivci komunistů a ODS.
Ženský tým nemusel s přenosnou urnou za žádným zájemcem a jednoduché to měl přímo v restauraci s občerstvením. „Ale nechceme být jen obsluhované a obskakované. Pojďte ostatně ochutnat čokoládový dort, který upekla naše předsedkyně Danuše Pavelková,“ zvala nás zastupitelka Jiřina Vašková.

Foto: NĚMČOVICKÁ komise určitě hlady netrpěla. Jednak to měla s ohledem na útočiště v hospodě ke zdroji blízko, a navíc členky doma upekly něco na zub. Jitka Ferschmannová právě přinesla dort, který nachystala předsedkyně Danuše Pavelková (stojí ve světlém). Kromě toho na průběh významného aktu dohlížely Marie Nová, Maruška Solarová, Jana Kratochvílová, Karina Klamová a Jiřina Vašková.
Foto Deník/Václav Havránek

Autor: Václav Havránek
tit450-1.jpg

Komentáře