Rokycanský deník: Němčovičtí umí třídit elektroodpad


Němčovice – Pro příjemných dvacet tisíc korun ( i když jen ve formě šeku) si včera jel do sídla krajského úřadu starosta Němčovic Karel Ferschmann. Obec zvítězila v soutěži, týkající se sběru vysloužilých elektrospotřebičů. V kategorii do 2500 obyvatel vesnice ze severu našeho okresu triumfovala s výtěžností 74,28 kg na člověka. „Znamená to jediné. Spoluobčané vzali sběrný dvůr za svůj. Pečlivě odpad třídí a zde je konkrétní výsledek,“ konstatoval Ferschmann po slavnostním předání.
Ve skupině nad 2500 lidí byly nejúspěšnější Blovice a nejvyšší průměrnou naplněnost ´wintejnerů´ vykazoval Horšovský Týn. A dodejme, že v projektu Recyklujte s hasiči se mezi 62 sbory z celého kraje na první pozici ocitl Milínov.
Přes 1170 tun vysloužilých elektrospotřebičů odevzdali za prvních deset měsíců letošního roku obyvatelé Plzeňského kraje k recyklaci prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. Tento výsledek řadí kraj na 11. místo v České republice. Pro srovnání – první Středočeši už letos vysbírali téměř 2800 tun, druzí Pražané přes 2500 tun.

tit450-1.jpg

Komentáře