Rokycanský deník: Němčovičtí podlehli po boji Újezdu


Němčovičtí podlehli po boji Újezdu

Evropský den sousedů se týkal prestižního souboje vesnic na severu Rokycanska

Němčovice – Nové fotbalové hřiště na okraji Němčovic je pokřtěno.
O působivou premiéru se v rámci Evropského dnes sousedů postaral domácí výběr a reprezentace tři kilometry vzdáleného Újezdu u Svatého Kříže. Už před výkopem bylo jasné, že se oba týmy připravovaly zodpovědně. Nominovaly aktivní hráče i nadšence, pro které byl občas míč záludnou překážkou. Nasazení ale bylo obrovské, a tak si téměř dvě stovky (!) diváků přišly na své.
„Hrajeme dvakrát třicet minut a k výsledku připočítáme střelbu deseti penalt na každé straně,“ objasnil zápasové menu němčovický starosta Karel Ferschmann. V roli brankáře si donesl mezi tyče i židli, ale při náporu hostů ji vůbec nevyužil. Kapituloval třikrát a také po změně stran měli Újezdští navrch. Vyhráli 5:1 a protože penalty skončily nerozhodně 8:8, radoval se ¨Svaťák´ celkovým skóre 13:9. Kapitán a starosta Josef Kořínek převzal cennou trofej a pak aktéři dlouho do noci diskutovali o průběhu i vynikající atmosféře. Bylo u toho něžné pohlaví, které kromě pestrých úborů nacvičilo nápadité a především slušné pokřiky.
Do pravidelných okresních tříd dospělých se prý zatím FC Dukla Němčovice nepřihlásí. Reálně však hovoří o sezoně 2015/2016, kdy by útulné hřiště o rozměrech 45×90 metrů mohlo ožít duely o mistrovské body.

Autor: Václav Havránek
tit450-1.jpg

Komentáře