Rokycanský deník: Němčovičtí otevírali deset kotců


Populární herec Zdeněk Srstka natáčel včera na severu Rokycanska další díl pořadu Chcete mě. Vysílán bude v lednu.

Němčovice – Desítky zachráněných čtyřnohých přátel a zástup spokojených nových majitelů. Taková je vizitka psího útulku v Němčovicích na severu Rokycanska během čtyř let existence. Včerejší dopoledne bylo pro osazenstvo areálu mimořádné.
Oficiálně se otevíralo deset nových kotců. „Krajský úřad nám ně ně přispěl 320 tisíci korunami,“ připomněl starosta obce Karel Ferschmann. Polovina nových příbytků je už obsazena a pět z nich bude mít k dispozici právě kraj pro nenadálé případy. Areál je veden pod křídly mikroregionu Radnicko, ovšem opuštění psi se sem stěhují z celého Plzeňska a občas i od Středočechů. Žádné nalezené zvíře zkrátka nezůstane osamocené, což ocenil i průvodce pořadu Chcete mě Zdeněk Srstka: „Jezdím do Němčovic moc rád. Je tu nádherná krajina, příroda a skvělí lidé.“ Herec se pozdravil s kompletní sestavou útulku a až do podvečerních hodin se věnoval natáčení dalšího dílu oblíbeného seriálu. V neděli 11. ledna na ČT 2 nabídne osm němčovických hafanů!
„Mezi naše nováčky patří Dan z Chrástu a Žuly z Nepomuku. Mazlíčky jsou pak tři malí černoušci Amálka, Bertík a Čertík,“ má Ferschmann zmapované čtyřnohé osazenstvo. Nezapomíná na ekonomiku a skutečnost, že útulek se pohybuje v černých číslech, přičítá kontaktům s Úřadem práce: „Formou veřejně prospěšných prací tu najdou uplatnění uchazeči o zaměstnání. Pochopitelně, že ne všichni, protože tahle péče o víkendech, svátcích a s kulisou neustálého štěkotu je dost náročná.“

Vánoce v útulku V úterý 23. prosince od 10 do 17 hodin bude psí útulek v Němčovicích otevřen pro veřejnost. Hafanům lze přinést dárky (deky, potraviny, atd.) a nabízí se možnost jejich vyvenčení.

Foto: SVÉRÁZNÝ HUMOR Zdeňka Srstky rozesmál včera všechny aktéry zprovoznění dalších kotců v němčovickém útulku. Byli mezi nimi krajský radní Ivo Grűner (vlevo), starosta obce Karel Ferschmann i šéf mikroregionu Radnicko Jan Altman.
Foto Deník/Václav Havránek

tit450-1.jpg

Komentáře