Rokycanský deník: Nedělní siesta ve Zruči se osvědčila


Zruč – Senec – Kvůli stížnostem lidí, kterým vadily nedělní práce sousedů, přijali před dvěma roky ve Zruči na Plzeňsku vyhlášku nařizující klid. S odstupem času starosta Miroslav Král tvrdí, že se nařízení docela osvědčilo. Až na drobné výjimky lidé nepouští v neděli sekačku na trávu či cirkulárku.
„Vloni jsme posílali třem obyvatelům dopisy kvůli porušování vyhlášky. Jednalo se o sekání trávy. Upozornili jsme je, že jejich případ může skončit u přestupkové komise v Třemošné. Hříšníci si dali říct, protože pak už stížnosti na obecní úřad nepřišly,“ sdělil starosta.
Pokud by někdo chtěl přece jen poslední den v týdnu nastartovat motorovou pilu, sekačku nebo míchačku, musel by to stihnout dopoledne od 9 do 12 hodin, kdy obec povolila pouštění hlučných strojů. Zákaz se vztahuje i na státní svátky. To ale musí být stroje vypnuty po celý den.
Po celý týden musí být ve Zruči klid od 22 do 6 hodin. Král uvedl, že na kulturní, sportovní a jiné akce může obec udělit výjimku, a to alespoň 30 měsíců před konáním akce.“Nějaké výjimky jsme už udělili,“ konstatoval starosta.
Už šestý rok vyhlášku regulující klid dodržují obyvatelé Němčovic u Rokycan. A prý si také již zvykli.

Autor: Martin Švec
tit450-1.jpg

Komentáře