Procházkovo Memoriál


Jednotlivé soutěžní posádky (šest mužů včetně šoféra) postupně objížděly se svojí technikou okolní vesnice, kde plnily jednotlivé úkoly. V Břasích byla štafeta a určení ručních hasicích přístrojů, ve Vranovicích použití ejektoru prakticky a grafické znaky, v Kříších v hasičské zbrojnici uzle a střelba ze vzduchovky, u Berounky u nadrybského v přívozu požární útok s vodou, ve Skomelně se ručkovalo po laně a útok od hydrantu, v Němčovicích házeli hasiči proudnicí na cíl a dělali testy ze zdravovědy, v Radnicích prokazovali znalosti signálů v požární ochraně a další odborný test, v Přívěticích zachraňovali zraněného pomocí pramice přes vodě a řidiči couvali do úzké garáže. Výsledky: 1. Vranovce, 2. Přívětice, 3. Kříše, 4. Němčovice.
——————————————————-
Podčárník Karla Ferschmanna:
Němčovice – pokazili jsme si vlastní vinou důležité věci, útok, ejektor, hydrant. To jsme si jen mysleli, že jsou důležité až do doby, než jsme přijeli do Kříš na tajnou soutěž. Tam byly připraveny prázdné lahve od piva od piva a pruty, na jejichž konci byl provázek s kroužkem. Úkolem bylo navléct ve dvouminutovém limitu kroužek na hrdlo. To byla docela legrace až do doby, než jsme čtyři navlékli a dva ne. Nevěřili jsme svým uším, když nám rozhodčí sdělil penalizaci 2x 5 minut. Zlobil jsem se, že taková hovadina ve srovnání s ostatními degraduje hasičské úkoly, ale co naděláš.

Bohužel, byl jsem překvapen ještě víc, že když organizátoři sčítali jednotlivé soutěže a nakonec zjistili, že by Vranovce nevyhráli díky kroužkům na pivních lahvích. Anulovali tedy resp. upravili výsledky této disciplíny tak, aby to Vranovicím nepokazilo vítězství. Nikdo totiž nečekal, že Přívětice to navléknou všechno ještě před limitem. Když se podíváš na výsledkovou listinu, tak je tam výsledek Vranovic (je to devátý sloupeček zleva) škrtnut a body sníženy v jejich prospěch. Pokud je to tak, pak v konečném součtu mělo být vítězem vyhlášeno družstvo SDH Přívětice. Pokud by se sečetli původní výsledky, byly by Vranovce až třetí. Proto jsem také nemohl obdržet odpověď na svojí otázku před vyhlášením výsledků, zda neovlivní bodová změna tajné disciplíny v Kříších pořadí soutěžících.
Co naděláš. Je to jako u fotbalu na okresní úrovni, když to domácím nejde, nařídí se soupeři v devadesáté druhé minutě penalta.
Škoda jen, že takovéto excesy degradují jinak docela fajn soutěž.

Autor: kafe
DSCF4174.JPG

Komentáře