Po delší odmlce vyrazili naši hasiči opět na ligu


Soutěžní družstvo SDH Němčovice se dnes zúčastnilo šestého dílu Západočeské hasičské ligy v obci Nekmíř (okres Plzeń-sever). Byla to naše letošní první účast. V posledních letech je opravdu těžké dát kompletní mančaft dohromady.
Na start se postavilo tentokrát jediné družstvo mužů z okresu Rokycany (účastnily se ještě ženy SDH Hůrky) ve složení: mašinfíra starosta, narážel Láďa Liška, sacák Petr Svoboda, béčka tahal Petr Ferschmann, troják Jakub Ferschmann, pravý proud Standa Kapras, levý proud Jindra Vimr. V pořadí jako sedmnácté, naše družstvo dobře odstartovalo, ale problémy začaly hned na začátku, když se začal přetahovat o savici narážeč se sacákem (premiérový start Petra Svobody), logicky nastal problém s vodou do mašiny. Béčkař, který čekal vodu za zády, která stále nešla, trochu zašmodrchal hadice, Kuba s rozdělovačem praštil, prý s tím, že už asi nepůjde, pak byl překvapen, že voda nakonec doběhla. Korunu smůle dodal levý brkař, který přeběhl čáru před terči a jen díky slitování rozhodčího nebylo nakonec „enko“. Čas 31, 52 vt. nakonec stačil na dobré osmnácté místo.

Je zbytečné stále dokola opakovat, že nám třeba nejen tréninků, ale i větší účasti v soutěži. Členové družstva se musí tzv. „ošlehat“ v boji, ztratit trému a nabýt více jistoty. Pak snad se nám podaří překonat náš „fousatý“ osobák 23,15 vt. V minulosti, před lety jsme měli podobnou metu – dostat se pod 28 vt. Ta, když už konečně padla, nebyl pak problém výsledek opakovat. Snad se nám podaří prolomit i tu třiadvacítku. Máme na to!

Veřejný příslib starosty: Když třiadvacítka padne, dá sud piva.

Jak soutěž bude pokračovat a kam bychom mohli vyrazit:

sobota 31. července Velká cena Klatov
neděle 1. srpna Dolní Hradiště

sobota 7. srpna Kout na Šumavě
neděle 8. srpna Poděvousy

sobota 28. srpna Mokrouše
neděle 29. srpna Bezděkov pod Třemšínem

sobota 11. září Horní Hradiště

015.JPG

Komentáře