Osm obcí jednalo o radaru


Rokycany/ Z diskuse vypovězené účastníky první schůzky volného svazku obcí proti radaru a některé kolegy z dalších obcí pozval včera na jednání rokycanský starosta Jan Baloun. Sám se totiž podle svých slov v poslední době k žádnému jednání na téma případné základny v Brdech nedostal.
„Chtěl jsem se dozvědět, jak to při té schůzce v Rožmitále bylo,“ sdělil Baloun. Představitelé Strašic, Němčovic, Mirošova, Hrádku, Spáleného Poříčí, Radnic, Čížkova a Rokycan se také včera dohodli na požadavcích, které by jim mohly pomoci utvořit si k problému názor. „Shodli jsme se na třech věcech. Chceme jednat bez emocí s odborníky na bezpečnost státu, politiku, zdravotnictví a životní prostředí,“ uvedl rokycanský starosta.
Podle účastníků včerejší schůzky by také bylo vhodné, kdyby byla k nedávno zveřejněné první studii ministerstva obrany zpracována oponentura. Strašice pak dostaly za úkol svolat jednání starostů z okolí Brd s ministryní obrany. „Už s tím máme zkušenosti,“ sdělil strašický místostarosta František Nerad. Právě tato obec spolu s Borovnem hostila besedu, jíž se kromě Vlasty Parkanové účastnil premiér Mirek Topolánek. Termín schůzky záleží jen na volném místě v diáři ministryně.
Na včerejším jednání padly také zmínky o zítřejším zasedání vlády k problematice radaru. To se uskuteční ve Spáleném Poříčí. Pozvánku dostal například starosta Strašic Jiří Hahner. Do Rokycan, které jsou pro řadu obcí z Podbrdska správní obcí podobně jako hostitelské město, ale žádné pozvání nedorazilo.

KVĚTA MATĚJOVCOVÁ

Vyšlo také v: Domažlický deník, Chebský deník, Karlovarský deník, Klatovský deník, Rokycanský deník, Sokolovský deník, Tachovský deník

Autor: KVĚTA MATĚJOVCOVÁ
Zdroj: Rokycanský deník
tit450.jpg

Komentáře