Okrsková soutěž v požárním sportu v Olešné u Radnic


V sobotu odpoledne se u příležitosti oslav 100 let Sboru dobrovolných hasičů v Olešné konala Okrsková soutěž dobrovolných hasičů okrsku číslo 12 v požárním sportu právě v Olešné. Organizaci celé akce měli na starosti němčovičtí hasiči. Svého úkolu se zhostili na jedničku, vybrané místo i průběh závodů byl bez problémů, občerstvení v bufetu U kozlíka fungovalo ke spokojenosti všech účastníků.
Při soutěži došlo k dramatickým chvílím, kdy sbor lhoteckých a němčovických hasičů měl stejný čas. V následném opakovaném útoku zvítězili němčovičtí, kterým se tentokrát útok povedl a po dlouhé době lhotecké porazili a skončili na druhém místě. Jako první se umístil SDH z Bujesil, který pokračuje do okresního kola. Němčovické ženy jsou jako obvykle druhé za ženami z Bujesil, které byly také velmi úspěšné.
Nejhezčí byla ovšem účast mužstva tzv. „pupkáčů“, kteří srdnatě hájili své barvy. Byl mezi nimi nejen starosta obce, ale i bývalý starosta našeho okrsku, vrchní inspektor okresního Sdružení hasičů ČMS Rokycany, či místostarosta obce.

Autor: Jitka Ferschmannová
P1010048.JPG

Komentáře