Okrsková soutěž v požárním sportu


Úderem jedné hodiny odpolední započalo za krásného slunečného počasí klání tří družstev hasičů okrsku č. 12. Místní hasiči ve spolupráci s okrskem uspořádali v němčovické Višňovce tuto soutěž v požárním sportu. Na pořadu byly štafety družstev (4×100 m), překážková dráha jednotlivců na 100 m, následoval požární útok družstev na dva terče s vodou. Do soutěže se přihlásili hasiči domácích, z Bujesil a z Liblína. Neúčastnilo se družstvo Lhotky. Štafetu družstev vyhráli s přehledem domácí hasiči, když časem 1,20 min. předstihli o devatenáct vteřin družstvo Bujesil a o dvacet čtyři vteřiny družstvo Liblína. V jednotlivcích už kralovali hlavně němčovičtí hasiči, když vítězem se stal Marek Staněk s časem 22,58 vt., za ním Standa Kapras 23,34 vt. a na čtvrtém místě Jakub Ferschmann s časem 24,03 vt., navíc opakovaně poškozen ulitým startem vinou startéra. Mezi němčovické hasiče se na třetí místo vklínil pouze bujesilský rychlík Láďa Maleček s časem 23,56 vt., vylepšený po opakovaném startu. V požárním útoku nastupovali jako první domácí a bohužel, nejrychlejší útok skončil poraženými terči proudem vody, které padly nijak nepřipevněny na zem. Opakovaný útok vynesl němčovickým hasičům čas 28,3 vt., druzí zaostali liblínští s časem o šestnáct vteřin a třetí byli s časem o více než třiadvacet vteřin horším bujesilští hasiči. Celkový čas v soutěži – výsledky: Němčovice 2,11 min., Bujesily 2,54 min., Liblín 3,17 min. Družstvo Němčovic postupuje na okresní soutěž, která se koná 7. června v Holoubkově.
Složení vítězného družstva: Stanislav Kapras, Marek Staněk, Jakub Ferschmann, Roman Vašek, Vladimír Liška, David Vašek a Karel Ferschmann.
Závody přilákaly řadu diváků, kteří vydrželi sledovat hasiče po celé odpoledne. Vadou na kráse byl nedostatek guláše a při překážkových bězích pouze jedny hadice němčovických, jejichž používání všemi družstvy zpomalovalo průběh celé soutěže, neboť se vždy zdlouhavě čekalo na jejich stočení.
Děkujeme našim divákům za účast a podporu domácích hasičů.

Autor: kafe
10.5.2008 044-1.jpg

Komentáře