O Zlatý erb usiluje sedm obcí, lidé mohou hlasovat do března


Rokycansko – Letos už sedmý Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky měst a obcí a o nejlepší elektronickou službu. Tu opět vyhlásily Asociace krajů, ministerstvo vnitra a Sdružení Zlatý erb. Do termínu se do ní přihlásilo 13 obcí a tři města z Plzeňského kraje. Přímo z Rokycanska si na ni troufly v kategorii měst Rokycany, za obce pak šestice Břasy, Kařez, Kařízek, Kornatice, Němčovice a Strašice. Své hlasy do krajského kola jim lidé mohou poslat jenom do středy 23. března.
Podívejte se a pošlete nám svůj hlas, vybízejí starostové vesnic a vesniček. Někde ale trochu zaspali. Zatim jim totiž chybí na vlastních stránkách ikonka, přes kterou lidé mohou hlasovat.
„To jsem nevěděl,“ ulekl se včera kařezský starosta Josef Šindler, podle kterého jsou v jejich případě důvodem pro hlasování aktuální a přehledné stránky obce. Dneska už Kařez ikonku se Zlatým erbem možná na své stránce má. Smát se mohou třeba v Němčovicích, tam už hlasy veřejnosti sbírají od prvního dne soutěže. Obce i hlasující veřejnost najdou informace také přímo na stránce soutěže. Stačí ve vyhledávači zadat slova Zlatý erb. Soutěžící z Rokycanska mají vesměs stránky pestré, ale v některých případech by mohly hlasující odradit zbytečné hrubky.
I to se ale dá ještě napravit. Celostátní kolo totiž začíná až 4. března a potrvá do 25. stejného měsíce. Výsledky soutěže, která připomíná březen jako měsíc internetu, pak budou vyhlášeny na začátku dubna.

Autor: KVĚTA MATĚJOVCOVÁ
Zdroj: Rokycanský deník

Komentáře