Němčovické láká přímý přenos


NĚMČOVICE – Bez přímé účasti při zasedání zastupitelstva, ale přesto živě. Tak mohou obyvatelé Němčovic sledovat i čtvrteční jednání zastupitelstva. Přispěla k tomu privátní internetová síť ne–net.
„Dnes je na ni napojeno devadesát procent domácností včetně majitelů rekreačních obydlí,“ pochlubil se starosta Karel Ferschmann. Jeho spoluobčané mohou přímo na jednotlivé body programu reagovat prostřednictvím ICQ, skype nebo e–mailu. „Pochopitelně, že ne každá záležitost vzbudí stejný ohlas. Přitažlivé jsou majetkové vztahy nebo tok obecních peněz,“ dodal Ferschmann.

Věří, že se nebude opakovat situace z června, kdy do rokování v restauraci musela zasáhnout policejní hlídka. „Máme schválen jednací řád. Podle něho jsem vyzval občana, jehož totožnost neznám, aby schoval fotoaparát, jímž chtěl pořizovat záznam. Odmítl to a zdráhal se opustit i místnost. Proto jsem požádal o pomoc radnické policisty a po dvaceti minutách jsme pokračovali,“ uvedl starosta.

Na internetových stránkách musel vzápětí čelit nejrůznějším výpadům a obviněním. Oponenti argumentovali stanoviskem ombudsmana, podle něhož lze záznamové zařízení použít. Nesmí ale narušit průběh schůze.

Poslední červencový den se se zastupitelé sejdou v 19 hodin v restauraci. Mimo jiné se budou věnovat přípravě referenda o případném zákazu používání sekaček, pil a jiných strojů v neděli.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanský deník
tit450.jpg

Komentáře