Němčovicím se po referendu stýskalo, a tak ho zopakovali


Nedávné referendum o přistoupení České republiky do evropské unie Němčovickým nestačilo. Nyní rozhodují o podobě obecních symbolů.

„Návrhy nového znaku a praporu nám zpracovali odborníci z Roudnice nad Labem. Heraldici se řídili našimi variantami, a tak nyní spoluobčané vybírají ze dvanácti možných podob praporu a šesti znaků,“ uvedl starosta Karel Ferschmann. Byl příjemně překvapen zájmem lidí, kteří předložené možnosti dlouze hodnotili, komentovali a nakonec zaškrtli podle svého mínění ten nejlepší nákres.

Součástí Němčovic je i nedaleká Olešná, kde hlasování trvalo celý týden a vrcholilo včera večer. Na povel ho měla v bývalém hostinci Zdeňka Ortinská. Stále vitální žena, která se může pochlubit třiapadesátiletou praxí v obchodě.

„Restauraci jsem už musela zrušit, protože nohy neslouží. Chlapi by sice na pivo přišli, ale s mojí artrózou chodit narážet sudy do sklepa, to už přece jen nejde. Mužský se zkrátka musí spokojit s lahvovým,“ prozradila paní, nabízející základní potraviny, aby zákazníci nemuseli třeba až do Radnic. Referenda se zúčastnila a poradila i sousedům. Část z nich volila už v Němčovicích, ti zbývající se rozhodují ve své vesničce u Berounky. Jak hlasování dopadlo, s tím vás seznámíme v nejbližších dnech.
Zdroj: Rokycanský deník
09.jpg

Komentáře