Němčovice zítra obsadí 124 posádek


Němčovice/Sobotní dění v Němčovicích ovlivní atraktivní motoristická akce. Jmenuje se MaxSport Pneu rallye Kralovice a jde o další díl dlouhodobé automobilové rallye. „Centrem soutěže budou právě Němčovice. Délka trati je 95 km, z toho 64 kilometrů bude rychlostních zkoušek. Pořadatelem je Rallye Club Marionetta,“ uvedl starosta Karel Ferschmann. Do včerejška se přihlásilo 124 posádek, ale nemusí jít o cifru konečnou.
Trasa povede z Němčovic přes Kamenec, Svinnou, okolo rekreačního zařízení komunistického pohlavára Antonína Kapka až nad Bujesily. Prezentace posádek, předání itineráře a administrativní přejímka se uskuteční zítra od 8.30 do 14.30 hodin. Technická přejímka končí až 16.30 a poté organizátoři absolvují s jezdci poradu na servisním parkovišti.
Start rallye do I. etapy je v sobotu před restaurací v Němčovicích. „Z tohoto důvodu bude uzavřen pro veřejnost průjezd obcí od osmi do šestnácti hodin. Pokud se fanoušci rozhodnou soutěž sledovat, pak ryze na vlastní nebezpečí. Musí se řídit pokyny pořadatelské služby, neboť tragické události z obdobných akcí varují,“ dodal Ferschmann.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanský deník
tit450-1.jpg

Komentáře