Němčovice žily parkurem


Jezdecké kluby a stáje doslova z celých Čech se představily při sobotních parkurových závodech v kryté němčovické hale.
Malá obec u Radnic se během dne několikanásobně rozrostla. Dopoledne patřilo dětem a mladým koní, startujícím prvním rokem. Odpolední část se týkala dvoufázového skákání a zlatým hřebem parkury stupně ZL a poté L. „Do jednotlivých disciplín majitelé přihlásili jedenašedesát koní, startů bylo ovšem čtyřiadevadesít,“ uvedla hlavní rozhodčí ing. Marcela Šímová.
Mezi nejmenšími závodníky si nejlépe vedla Lucie Chudáčková z Hořovic před Michaelou Maškovou z Prahy a Vladislavem Strakou z Němčovic. Další kategorii vyhrála Dita Harvanová z Hořovic, druhá skončila Ivana Hradská s Chlaponic a třetí Dana Kubecová z Prahy. Dvoufázové skákání (pokud účastník zdárně absolvuje první polovinu, může pokračovat) zvládl nejlépe Jaroslav Rédl z Bernartic před Ivanou Hradskou a Pavlem Kelíškem z Úněšova.
Dodejme, že sponzorem zahajovacího podniku sezóny se stal Vladislav Straka a o zeleň v hale postaralo Zahradnictví Pour z Přévětic. Populární podnikatel Karel Ferschmann měl na starost občerstvovací úsek a jak jsme se přesvědčili, zvládl vše mistrně.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanksý Deník
zavody01.jpg

Komentáře