Němčovice těší Zelená stuha


Němčovice – Ocenění za vzhled a čistotu obcí se předávala v Kasejovicích. Z Rokycanska se tu prosadili pouze Němčovičtí. Za péči o životní prostředí získali Zelenou stuhu a navíc postupují do republikového finále!
„Beru to jako výraz naší snahy. Spoluobčané uvítali zřízení sběrného dvora, kde mohou odevzdávat elektrospotřebiče, textil a jiné věci. Rovněž první kořenová čistička odpadních vod v okrese funguje perfektně,“ vypočítával starosta Karel Ferschmann pozitiva. Hodnotící komise prý přiřkla prvenství vesnici u Radnic jednomyslně. Přispěla k tomu školka na nelesní druhy stromů, znovuobnovení rybníku přímo v obci nebo projekt na tepelné čerpadlo, které by mohlo dodávat energii pro šest bytů, úřad a hasičárnu. „Nezapomínáme ani na protierozní či protipovodňová opatření,“ dodal první radní. Teď přemýšlí, jak naložit s dvaceti tisíci korunami od krajského úřadu, což je příspěvek za udělení stuhy. Proslýchá se ovšem, že prémie od ministerstva pro místní rozvoj nenechá na sebe dlouho čekat a měla by být podstatně vyšší.
Po návratu z jihu Plzeňska se Ferschmann nemohl triumfem dlouho kochat. Odpoledne cestoval do Domažlic na krajský vrchol soutěže v požárním sportu.

Autor: VÁCLAV HAVRÁNEK
Zdroj: Rokycanský deník
18.8.2006 068.jpg

Komentáře