Němčovice posílají občanům zprávy prostřednictvím SMS


Dvě obce z Rokycanska se staly finalisty krajského kola soutěže Zlatý erb. Nominaci v klání o nejlepší webové stránky měst a obcí totiž získaly vedle krajské metropole , Klatov, Horažďovic a Vochova i malé Němčovice a Strašice. Němčovice budou kromě toho patrně oceněny za informování občanů formou SMS zpráv.
V Němčovicích sice nechali opravit obecní rozhlas, ale zprávy z něj podle starosty Karla Ferschmanna stejně nikdo z občanů pořádně nezaznamenal. „Tak jsme si udělali počítačový program pro posílání esemesek. Rozdělili jsme jej na různé skupiny – všechny občany, zastupitele, chataře a chalupáře – podle toho, koho je třeba informovat,“ říká Ferschmann s tím, že teď může lidem z obecního počítače hromadně poslat třeba pozvánky na zastupitelstvo nebo masopust. „Můžeme tak varovat před vodou, dát vědět, že záměr prodat pozemek je na úřední desce,“ vysvětluje starosta obce, která tak šíří informace i tam, kde dosud chybí signál pro volání z mobilních telefonů.
Slavnostní ceremoniál krajského kola Zlatého erbu proběhne v jednacím sále krajského zastupitelstva už ve čtvrtek. Porota udělí i zvláštní Cenu veřejnosti. Vítězové krajského kola v kategoriích nejlepší stránky obce, města a nejlepší elektonická služba budou kraj reprezentovat v celostátní soutěži.

Autor: Květa Matějovcová
Zdroj: Rokycanský deník

Komentáře