Němčovice mají Zlatý erb – cenu veřejnosti ve finále České republiky


Němčovice – Cenu veřejnosti si z celostátního kola soutěže Zlatý erb z konference ISSS v Hradci Králové v pondělí odvezly Němčovice. Malá obec se 116 obyvateli má tak na závěr měsíce internetu pořádný důvod k oslavě. Starosta to považuje za historický úspěch. Kromě webových stránek Plzeňského kraje, které v Hradci získaly Zvláštní cenu odborné poroty, jsou Němčovice letos jediným úspěšným reprezentantem měst a obcí v Plzeňském kraji.
O webové stránky malých Němčovic na severu Rokycanska se přitom stará jedna rodina.
„K internetu mě přivedli moji dva synové, studenti Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity. Výhoda je, že máme redakční systém. V jednom momentě tak mohu stránky doplňovat na úřadě, manželka, historička, doma z obýváku a k tomu komunikuji se syny,“ říká němčovický starosta Karel Ferschmann, jehož „rodinný podnik“ pracuje bez nároku na honorář.
Že získaly Němčovice nejvíc hlasů od běžných návštěvníků webových stránek, považuje starosta za obrovskou poctu.
„Kolik hlasů máme, to nám nikdo neřekl. Ale nečekali jsme to ani ve snu. Čtyřicítku do SuperStar taky volila porota, ale ty nejlepší vybírají diváci,“ pokouší se srovnávat. Němčovický starosta dokonce jako jediný z vyznamenaných dostal příležitost promluvit z pódia.
Malé Němčovice posbíraly ocenění už v krajském internetovém klání o Zlatý erb. Právě odtud postoupily do celostátní soutěže jako krajský vítěz Ceny veřejnosti i jako vítěz v kategorii nejlepší elektronická služba. V kraji získaly prvenství za nejlepší stránky měst Klatovy a v kategorii nejlepší stránky obce byla nejúspěšnější další obec z Rokycanska – Strašice. Tito krajští vítězové ale v Hradci svůj úspěch nezopakovali.

Autor: Květa Matějovcová
Zdroj: Rokycanský deník
p4010025.jpg

Komentáře