Němčovice mají obří cisternu


V Němčovicích získali hasiči do výbavy speciálně upravenou Tatru 148 CAS (v pozadí). Na náves ji v sobotu odpoledne doprovodily dva trabanty. „Jde o vyřazený majetek ministerstva obrany,“ upozornil starosta Karel Ferschmann. Dvě stě tisíc na rekonstrukci poskytl krajský úřad, zbývajících 300 tisíc šlo z obecní kasy. Pražské firmě trvala přestavba pouhých šest týdnů a výsledek stojí za to. Do nákladního automobilu se vejde sedmnáct kubíků vody. „Má to svůj význam při spolupráci s profesionály z Radnic nebo Rokycan. Je bláhové si myslet, že na větší událost bychom stačili vlastními silami. Nyní můžeme kolegy zásobit na mnohem delší dobu,“ zdůraznil představitel okrsku František Solar. Tatra navíc může čistit komunikace a je vybavena i zařízením pro kropení silnic.
Předání auta bylo pojato velkoryse. Nechyběli ministr spravedlnosti Pospíšil, senátor Sefzig, poslanci parlamentu ani zástupci nejvýznamnějších měst okresu. Ferschmann všechny přivítal v převleku za purkmistra a po křtu cisterny obsadil improvizované pódium imitátor Václav Faltus. Na své si však přišli i milovníci dechovky nebo hitů Beatles. Atmosféru dokreslovaly obecní vepřové hody, při nichž mohli konzumenti nechat peněženky v kapse.
V Němčovicích registrují 32 členů hasičského sboru. Připravují se teď na sobotní okrskovou soutěž, při níž se utkají s přáteli z Bujesil, Liblína a Lhotky.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanský deník
DSCF8661.JPG

Komentáře