Nejmladší sportovní klub v okrese


Teprve do druhého ročníku okresní soutěže stolního tenisu nastupují v jeho historii členové Sportovního klubu v Němčovicích a to hned se dvěma družstvy mužů A a B a letos poprvé i s družstvem žáků do okresního přeboru.
Tento sportovní klub byl založen teprve v září roku 1997. Loňskou sezónu museli odehrát hráči všechny utkání na půdě soupeře, což jistě nebylo ideální a vše se mohlo uskutečnit díky pochopení soupeřů i okresního svazu. Důvod byl jediný – v obci není dostatečně velký sál pro umístění dvou stolů. K teréninku jim slouží stůl v suterénu místní restaurace, což na druhou stranu má drobnou výhodu. Žízeň získanou tréninkem lze rychle uhasit.
SK Němčovice má nyní celkem 19 členů, z toho jsou 4 žáci. Na tak malou vesničku na severu našeho okresu docela úspěch. Nejdůležitější však je chuť do hry většiny členů, přestože výsledky jou zatím spíše slabší. To ale nikomu nevadí a je potřeba poznamenat, že v okresní soutěži panuje mezi hráči soupeřících družstev velmi dobrá a přátelská atmosféra a přestože se hra bere velmi vážně, hraje se poctivě a fér.
Nejvíce nadšení a sportovního elánu projevují nejmladší žáci. Přestože začali soutěž prohrou s SK Rokycany 0:10, doma pak porazili žáky Dobřív 6:4 a naposledy vyhráli ve Zbiroze s místní Zbirovií 10:0. Družstvo je složeno z hráčů Michal Spal, Zdeněk Krpela, Jakub Pešek a Václav Spurný.
Je dobře, že do Němčovic přibylo po sportovním jezdeckém areálu další sportovní odvětví – stolní tenis. Bohužel i zde přetrvávají současné problémy všech a to je nedostatek finačních prostředků. Vždyť běžný stůl na stolní tenis dnes stojí přes 6 tisíc korun a „ping-pongový“ míček 15-17 kč. A tak nebýt podpory sponzorů – majitele místní restaurace, finanční podpory Lesospol, spol. s .r o. Zbiroh, jejího šéfa, pana Jiřího Bundy a místního obecního úřadu v Němčovicích, si by nebylo možné vůbec začít. Rovněž mohou za laskavé podpory obecního úřadu v Lhotce u Radnic, odehrát utkání v místním kulturním domě, kde pro letošní ročník našli hráči SK Němčovice domácí prostředí.

Autor: Karel Ferschmann
Zdroj: Rokycanský Deník

Komentáře