Návštěva ZOO v Jihlavě


Nedělního autobusového zájezdu na konci prázdnin, který se už stal tradicí, se zúčastnilo dvacet dva němčovických dospělých a stejný počet dětí. Škoda, že možnosti podívat se zadarmo za zvířátky (obec hradí dětem dopravu i vstupné) se už několik let neúčastní žádné děti z Olešné. Že by neměly rády zvířátka?

Příjemné počasí, dobrá nálada, brněnská dálniční roleta doprovázela autobus voldušské firmy ABAS na cestě do ZOO. Celkem měřila cesta z Němčovic 220 km a za 2,5 hodiny jsme byli v cíli. Žádná dopravní kalamita se nekonala ani tam, ale překvapivě ani zpátky. Na konci zahrady byl pro děti připraven areál s houpačkami, prolézačkami, šplhadly apod. Nejvíce se jim líbil obří tobogán, který sjížděly některé děti i dvacetkrát.

Dospělým se zase líbila africká vesnice Matongo s občerstvením a příjemným posezením, s čepovaným pivem z místního pivovaru Ježek.

Zoologická zahrada v Jihlavě leží v malebném údolí řeky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály. Vidět jsme mohli přes 150 druhů exotických zvířat. V den naší návštěvy probíhal speciální program pro děti s názvem „Prázdniny končí v ZOO“. Jednalo se o asistované krmení zvířat s výkladem a moc se dětem líbilo.

Fotografie z akce naleznete zde, všechny pak na obecní síti NE-NET, v sekci obrázky, akce v obci, ZOO, ZOO Jihlava 2010. Webové stránky zoo jsou na adrese: www.zoojihlava.cz
030-1.JPG

Komentáře