Multifunkční dům poskytne zázemí hasičům


Multifunkční dům poskytne zázemí hasičům

Němčovice – Po nedávném dokončení hrubé stavby domu, po instalaci všech oken, dveří a vrat, nastoupili na stavbu další řemeslníci z firmy p. Petráška.
Díky příznivému počasí se jim podaří dokončit do zimy včas kompletní střechu včetně klempířských prvků, okapů a hromosvodů. Další stavbaři pokračují také uvnitř domu, kde v půdním prostoru vznikne třípokojový byt s příslušenstvím. Pak práce budou muset počkat na jaro. Na dokončení objektu již všichni v obci netrpělivě čekají, protože v přízemí vzniknou potřebné skladové prostory a prostorná garáž pro obec, ve střední části budou mít možnost zaparkovat hasiči dvě nákladní auta, takže nebude nutné vyřazovat cisternu T 148 přes zimu z výjezdu jednotky PO, když předtím musela stát v této době pod mostem. Kryté zázemí budou mít také čekající na autobusové zastávce. Stavbu může obec realizovat jen díky dotaci za vítězství v soutěži Vesnice roku a také díky příspěvku Plzeňského kraje.

Foto: Z BÝVALÉHO sídla úřadu vyrůstá v centru Němčovic moderní objekt. Zázemí tu najdou hasiči pro uskladnění techniky a předností bude i čekárna pro cestující.

034-2.JPG

Komentáře