Málokde to s internetem umějí tak, jako v Němčovicích


Plzeň „Šíření informací v obcích mívali kdysi na starost bubeníci, později přišly obecní noviny. Nyní tuto funkci začínají plnit internetové stránky,“ řekl zástupce hejtmana Stanislav Rampas při včerejším předávání cen v soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Oceňování skončilo překvapením: Cenu veřejnosti, ocenění za nejlepší elektronickou službu a druhé místo v kategorii webové stránky obcí si odnesla obec se 116 obyvateli Němčovice na Rokycansku. „Internet je u nás doslova rodinný podnik,“ komentoval tři diplomy starosta Karel Ferschmann.
Prostřednictvím internetu němčovická radnice komunikuje s občany velmi čile, dokonce pro ně zavedla speciální službu – posílá jim esemesky s důležitými informacemi o dění v obci. „Mobil má už dnes každá babička, takže se nám to velmi osvědčilo,“ poznamenává starosta. Toho k internetu přivedli jeho synové, kteří studují Fakultu aplikovaných věd ZČU. Manželka – historička zase zpracovává obecní kroniku. „Není výjimkou, že já jsem v deset večer na úřadě a pracuji na stránkách, manželka je doplňuje z domova a syn ze školy, takže telefonem konzultujeme, co tam kdo dává,“ líčí Karel Ferschmann onen rodinný podnik, který navíc pracuje bez nároku na honorář. Internetové stránky Němčovic fungují necelý rok a starosta je přesvědčen, že příští rok získají i Zlatý erb.
Vůbec nejlepší webové stránky mezi obcemi mají podle poroty Strašice na Rokycansku, mezi městy Klatovy. Plzeň skončila třetí za Horažďovicemi.

NEJLEPŠÍ WEBOVÉ STRÁNKY- OBCE

Foto: 1. MÍSTO – STRAŠICE (Rokycansko)
Foto: 2. MÍSTO – NĚMČOVICE (Rokycansko
Foto: 3. MÍSTO – VOCHOV (Plzeňsko)

NEJLEPŠÍ WEBOVÉ STRÁNKY – MĚSTA

Foto: 1. MÍSTO – KLATOVY
Foto: 2. MÍSTO – HORAŽĎOVICE)
Foto: 3. MÍSTO – PLZEŇ

Autor: Markéta Čekanová
Zdroj: Mladá fronta Dnes

Komentáře