Hubertova jízda z Olešné do Němčovic


Obec Němčovice, Chov koní Olešná a Stáj Straka Němčovice společně uspořádaly pro milovníky koní v sobotu, 26. září 2009 Huberovu jízdu z Olešné do Němčovic. Již před desátou hodinou se začali shromažďovat účastníci v Olešné u Vondráčků. V jedenáct hodin se pak po přivítání starostou obce a přípitku vydalo dvaadvacet koní s jezdci na první část jízdy, která se konala v krásném prostředí přírodního parku Horní Berounka. Jezdci vedeni masterem (MVDr. Zuzana Vavřičková) pronásledovali „lišku“ (Michaela Plecitá) po okolních loukách, kde byly připraveny také přírodní překážky. V polovině trasy bylo přesedliště v němčovické Višňovce. Zde pro účastníky bylo zajištěno občerstvení. Pak následovala výměna mastera s liškou a druhá polovina trasy vedla okolo Lhotky údolím Kamence, odkud se jezdci přesunuli do areálu Stáje Straka.

Vítězem honu na lišku se stala Andrea Litrbacká ze Lhotky u Radnic.

V Němčovicích byla připravena překážková dráha pro ty, kdo si chtěl vyzkoušet parkúrové skákání. Postupně se zvyšovaly překážky až do finále, ve kterém zvítězila Zuzana Vavřičková z Němčovic, druhá skončila Jana Dolanová z Mirošova a třetím byl Aleš Novák z Kříš. Po krátké přestávce byl připraven závod v trailu, kde naopak kralovali jezdci z Kříš na „westernových“ koních. Tento velmi zajímavý závod, který se skládal z různých disciplín, jako např. projít s koněm v pravoúhlé úzké chodbičce (tvořené na zemi kládami) a pak z ním opět vycouvat, nebo otevřít a zase za sebou zavřít na koni „dveře ohrady“ v podobě lanové smyčky apod. Vítězem závodu se stala Ivona Semerádová (31 bodů), druhá byla Zuzana Dachová (29 b.) a třetí další dívka Linda Rybová (23 b.), všechny z Kříš.

Po devatenácté hodině se začali scházet účastníci na přátelské posezení v němčovické restauraci. Po večeři (hovězí gulášek) byli předány ceny (Obec Němčovice věnovala vítězům obou závodů bezpečnostní kloubové třmeny Feeling Safety a westernovou deku Navajo v celkové hodnotě 2.600,– Kč) a následoval tradiční soud Svatého Huberta. V porotě zasedli Honza Vondráček (žalobce), Franta Solar (soudce) a Vláďa Straka (obhájce) a trestali jezdce za prohřešky, které předtím na sebe vzájemně písemně „nabonzovali“. (omlouvám se, nenapadlo mě příhodnější slovo, pozn. autora :o) A tak padaly tresty, ze kterých by měl největší radost především božkovský Stock.

Třetí ročník Hubertovo jízdy se vydařil. Celý den provázelo krásné slunečné počasí a příjemná přátelská atmosféra. Děkujeme všem pořadatelům – manželům Vondráčkovým z Olešné, rodině Strakových z Němčovic a Daně Štruncové za napečení výborných buchet. Také sponzorům A. Cajthamlovi z Břas a Pekárně Plasy.

Rozpočet akce:

Potraviny na buchty – 1017,–
potraviny na gril – 1025,–
guláš 1500,–
pivo 440,–
alkohol 354,–
nealko 540,–
káva 100,–
ceny 2580,–
———————————
celkem 7556,–

vybráno startovné 3500,–

rozdíl – 4056,–

Uhrazeno z rozpočtu obce Němčovice

Autor: kafe
053-1.JPG

Komentáře