Ne americkému radaru

Jako vnuk svojí babičky Waldmannové, která pocházela ze Spáleného Poříčí, cítím se být i polovičním Spálenopoříčákem a chtěl bych proto říct i pár slov na dnes tolik diskutované téma v tomto koutě Čech:

Přežil jsem lidovědemokratickou republiku se všemi jejími hrůzami, pronásledováním lidí a vražděním a jen taktak jsem neskončil svůj život jako pétépák v nějakém ruském gulagu. V padesátých letech byla okradena naše rodina o veškerý majetek a dodnes dostala na základě polovičatých zákonů jen zlomek toho, oč přišla. Ostatně nejsme tak postiženi sami a zvláště na venkově o tom ví lidé svoje.
Tehdy v padesátých letech na základě dohody USA s SSSR (nezapomínejme na konferenci v Jaltě, kdy nás západ prodal Sovětům a jako první na to upozornil Churchill)ihned od začátku studené války nikomu na Západě nevadilo, že tady ve středu Evropy (a ne někde v Asii) strádá celý kulturní český národ, protože ho komunisti zaprodali Kremlu. Západní Čechy byly prošpikované odpalovacími rampami, na Zelené Hoře v Nepomuce byl radar střežící horizont od Krušných hor po Šumavu. celé západní Čechy měly být obětovány při zahájení 3. světové války. Proto se nikdo nesnažil proti tomu něco udělat. Vybraní specialisti byli školeni, jak se při útoku zachovat a jak čelit následkům. V kraji se neprováděly žádné investice, žádná výstavba, snad jenom atomových bukrů pro krajské výbory KSČ. Vzpomeňme jenom dlouhodobě neopravovaného a rozbombardovaného nádraží v Chebu, Klatovech, Plzni, Rokycanech a dalších místech. Jenom blázni a zaprodanci našeho národa čekající na úplatky z USA by mohli dnes souhlasit, aby se celá věc opakovala a my abychom se zase stali pouhou loutkou v plánech cizích velmocí.
Nezapomínejme, že v r. 1968 a vlastně už v roce 1948 nás Západ nedokázal ochránit před násilníkem z východu a neochrání nás ani teď, až nás napadnou cizí rakety z východu. Kromě jiného ani nemá důvod nás ochránit. Není proč! U nás není ropa jako na blízkém Východě!
Dnes v naší relativně demokratické společnosti však můžeme svým hlasem zabránit, aby o nás a bez nás rozhodovali novodobí četníci světa, jak máme tančit podle jejich not.
Nesmíme podléhat iluzi, že radarová základna přinese nové pracovní příležitosti pro lidi v regionu a že podpoří odbyt našeho zboží pro americké vojáky. Naši politici lákáni sliby tučných úplatků si však vedou svou a chtějí přivést naši zemi do zkázy. Musíme jim v tom zabránit celostátním referendem, v kterém jim ukážeme svoje jednoznačné NE! NE americkému radaru! To však neznamená NE americkému lidu.
Český národ musí dokázat, že jeho holubičí povaha je jen vysněnou fikcí, kterou nás naši nepřátelé a zdánliví přátelé chtějí dostat zase na kolena. Je třeba jim ukázat, že jsme svéprávný národ, jehož slovo v nové Evropě jistě najde souhlasnou podporu!

Ing. Norbert Lang, Plzeň