za nedělní klid

Dobrý den pane Ferschmanne, dobrý den zastupitelé obce

se záujetím jsem rozevřel na internetu zprávu o problému hlučných chalupářů ve Vaší obci.
Jsem velmi rád, že se bráníte a že konečně někdo dává svou nelibost se zneuctíváním neděle jako doby klidu a odpočinku ke své hlučné činnosti. Ať si dotyční chalupáři pracují v neděli. Ale jenom pokud tím nebudou otravovat okolí svým nadměrným hlukem. Oni se na neděli potřebují odreagovat od své práce. Budiž.
Ale místní občané chtějí také se odreagovat – chtějí mít prostě klid !!
Kdysi jako kluk z vesnice jsem musel kosit trávu kosou (a dodnes to také někdy činím) – to hlučné nebylo. Tak ať vezmou třeba kosu a mohou se činit i v neděli. Navíc jim to jako pohybová aktivita určitě prospěje.
Stále více i ve svém okolí se setkávám s tím, že neděle se už dávno nectí jako doba klidu, ale využívá se hlavně k sečení trávy hlučnými křovinořezy a k dalším hlučným pracem. V dnešní době demokracie mi připadá, že lidé zapomínají na základní pravidla chování lidí navzájem, že se nerespektují mnohá pravidla, která byla ještě nedávno brána za samozřejmost – dnes si může člověk dělat prostě, co chce, je přece svobodný. To je přece hluboký omyl !. Může si dělat, co chce, ale pokud tím neohrožuje a neobtěžuje okolí a společnost a přírodu všeobecně.
Proto Vám moc fandím – není třeba hned agresívní formou chalupářům dát najevo svou nelibost, ale pokud domlouvání nepomůže, musí se využít i silnějšího postupu!!

S pozdravem

RNDr. Vítězslav Strnad
Havlíčkův Brod
tel.: 777 330 925