Kopie z NK naší obce – na vědomí

Pro pana starostu z Němčovic:
Přijměte naší gratulaci k oprávněnému 1. místu ve Zlatém erbu.
Vím, že jste v loňském roce byl iniciátor změn v pravidlech soutěže. Povedlo se a ředitel soutěže pravidla změnil, jak jsem se nyní od Vás dočetl, tak je opět mírně upravil v tom, že omezení zrušil úplně.
Víte, že máte pravdu – v ohlášení jsem viděl pouze dvě města! Jak je to možné taky netuším!
V podání naší přihlášky bylo opravdu nepochybné, že stránky přihlašujeme k jejich celkovému hodnocení. Kdyby byla jen maličká vůle ze strany pořadatele nebo hodnotící komise, určitě by se nemohlo stát, že nebudeme hodnocení – zejména když jsme vloni skončili na celkovém druhém místě. Myslím si o tom své, ale to je jedno, jedeme dál.
Jsem rád, že jsme ve společné shodě.
Děkujeme Vám za přání a podporu.

S pozdravem

Petr Mašek, starosta obce Vrčeň

——————————————————–

Vážený pane kolego,
dovedu se vžít do pocitů, které jste zažil při zjištění chyby po ohlášení Vašich stránek. Jsem však přesvědčen, že ocenění získáte od všech vašich příznivců obce stejně, protože umíte něco, co dnes umí málokdo – přiznat se veřejně k vlastní chybě. Já jsem se letos také chytal za hlavu, když jsem ponechal ohlášení našich stránek na poslední chvíli. Odesílal jsem ho ve třičtvrtě na pět před uzávěrkou, která končila v 17,00 hod. Ověřovací e-mail přišel v 17,05 a celou dobu jsem nevěděl, jestli se počítá čas podání nebo ověření. Dvacet minut jsem si nadával, než se objevil text: Vaše přihláška byla přijata v 16,45 hod. No a teď se dostaňme k naší diskuzi z loňska. Proč se ve Vašem případě nedoplnila URL adresa, když bylo z podání přihlášky nepochybné, že stránky přihlašujete.
Podívejte se na výsledky PK v kategorii měst a snadno zjistíte, že byly přihlášeny pouze dvě města a další tam někdo z (kraje? z poroty? z vedení soutěže?) přihlásil dodatečně. Tak se do této soutěže dostanou i ty obce (města), které soutěžit možná ani nechtěly a pro podání přihlášky neudělaly (na rozdíl od Vás) vůbec, ale vůbec nic. Takto nastavená pravidla soutěže jsou nespravedlivá. Pan Savický, ředitel soutěže říká, že je třeba tyto připomínky vždycky adresovat jemu v písemné podobě.
My jsme loni také tvrdili, že také omezení soutěžících v tom, že nemohou vyhrát v následujícím roce dvakrát za sebou, je divné, které bych řešil raději tím, že by se vítěz soutěže nemohl po svém prvním vítězství příští rok přihlásit do soutěže vůbec. Letos nám pro změnu pan Savický sdělil, že bylo toto omezení zrušeno úplně.
Tak kolego, nezoufejte a příští rok určitě vyjde.
To Vám přeje Karel Ferschmann, obec Němčovice