Hasičská slavnost v Němčovicích


Hasičská slavnost v Němčovicích
Mimořádná a v historii obce ojedinělá hasičská slavnost se odehrála v sobotu odpoledne za slunečného počasí v Němčovicích. K důstojnému průběhu akce přispěli svojí přítomností čestní hosté, mezi kterými nechyběl ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil, první náměstek ministra vnitra a patron všech hasičů ing. Jaroslav Salivar, poslanec a první náměstek hejtmana Plzeňského kraje ing. Vladislav Vilímec, senátor MUDr. Luděk Sefzig, radní pro dopravu Plzeňského kraje ing. Miroslav Jaroš, krajský ředitel HZS PK plk. ing. František Pavlas, okresní ředitel HZS PK plk. dr. Petr Špelina, starosta města Rokycan ing. Jan Baloun, starosta města Zbiroh Jiří Pražský, starosta města Hrádek Jaroslav Perlík, starosta města Radnic RNDr. Josef Pašek, starosta obce Břasy Václav Fait, starosta obce Strašice Jiří Hahner se svým zástupcem ing. Františkem Neradem, dále starostové obcí Bujesily, Lhotka, Zvíkovec a řada dalších zastupitelů. Mezi hosty byli také zástupci firmy Vesta Auto Praha, která provedla bezchybně technicky náročnou přestavbu vozidla T 148, paní Jana Vychánková a ing. Jaroslav Střítěžský, dále hasiči ze sousedních sborů, místní občané a hasiči a řada dalších návštěvníků. Za přípravu a bezchybný průběh celé akce patří velký dík všem, kteří se na ní podíleli.

Obec Němčovice a Sbor doborovolných hasičů Němčovice uspořádali v sobotu odpoledne na němčovické návsi hasičskou slavnost, při které bylo místním hasičů předáno nové hasičské vozidlo Tatra 148 CAS Speciální. Zároveň byl pro diváky připraven doprovodný kulturní program a občerstvení. V úvodu byl za zvuků státní hymny položen věnec k pomníku padlých. Na pódiu pak vystoupili pozvaní hosté, kněz Pavel Petrašovský požehnal modlitbou novému autu, hasiči předvedli „trabantový zásah“ a zlikvidovali oheň, který předtím ve svém velmi zdařilém vystoupení „založila“ Anežka Vašková z Němčovic, poté následoval křest hasičskou šavlí v podání Pepy Hlaváče a v závěru starosta obce Karel Ferschmann předal klíče od vozidla starostovi SDH Němčovice Františku Solarovi a veliteli hasičů Davidu Vaškovi. Následně už převzal mikrofon imitátor, mistr Václav Faltus, který bavil přítomné diváky celou hodinu. Po patnácté se uskutečnil třičtvrtě hodinový koncert skvělé beatles revivalové kapely The Spiders a pak dostala prostor teens´ rocková kapela Treska (žáci základní školy), která sklidila velký aplaus a musela opakovaně přidávat. Pro hosty byla v hospodě připravena ochutnávka vynikajících zabíjačkových specialit mistra řeznického, Jirky Nového z Němčovic. Po celou dobu s přestávkami hrála dechová hudba pana Bělohubého.

Fotografie ze slavnosti jsou k prohlížení na obecní síti NE-NET, >obrázky >hasiči >kulturní události >předání Tatry 148. Pro uživatele internetu jsou fotografie ze slavnosti ve fotogalerii.

Autor: kafe
DSCF8628.JPG

Komentáře