Hasiči doplnili okresní výbor


Bujesily – Jarmila Baslová z Volduch, Miroslav Hrubec mladší z Oseka a Karel Dlouhý z Bušovic jsou od soboty novými členy výkonného výboru okresního sdružení hasičů. Svými hlasy o tom rozhodli starostové 44 dobrovolných sborů, kteří přijeli ke konferenci do Bujesil.
„Místní nám nabídli nejlepší podmínky. Sál zdarma a navíc se finančně podílejí na občerstvení. Tím zároveň reaguji na kritické hlasy, poukazující na značnou vzdálenost třeba z jihu Rokycanska,“ uvedl okresní šéf Antonín Pařízek.

Účastníci vzali na vědomí plnění letošního rozpočtu a finanční plán na rok 2010. Zajímavé byly příspěvky velitelů odborných rad. „Vynikající atmosféru mělo finále soutěže v hasičském sportu, které organizovali Němčovičtí. Nasadili laťku vysoko a my máme před sebou pořádání krajské soutěže v příštím roce,“ zdůraznil Miroslav Frost z Cheznovic.

Na Rokycansku chybí regulérní atletický ovál, takže dějištěm bude stadion Viktorie Plzeň ve Skvrňanech. Na pováženou je klesající počet družstev mládeže při Plamenu. První části se nedávno zúčastnily jen čtyři kolektivy. „Zájem dětí by byl. Jen k nim najít vhodné vedoucí,“ zaznělo z hodnotící zprávy. Aktéři se dozvěděli scénář valných hromad SDH a okrsků. Musí zvolit delegáty na březnové shromáždění a významným aktem bude čtvrtý celostátní sjezd organizace.

Po tříhodinovém sezení došlo na guláš. Hostitelé ho představitelům sborů zpříjemnili promítáním videa z IX. Prd Cupu. Poslední srpnovou sobotu 2010 chystají jubilejní ročník.

Autor: Václav Havránek
Zdroj: Rokycanský deník
047.JPG

Komentáře