Drbohlav Pavel


S velkou lítostí a zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že včera zemřel náš kamarád a hasič Pavel Drbohlav ve věku 54 let. Čest jeho památce!

Pohřeb se konal ve středu, 24.4.2013 v 10,15 v motolském Krematoriu.

Byli jsme s Pavlem léta kamarádi. Poznali jsme se před pětatřiceti lety v Praze na tehdejším Dimitráku společně s partou dobrovolných pionýrských vedoucích, kde jsme na zdejší škole pracovali s dětmi. Později, počátkem devadesátých let jezdil se svým kamarádem Pavlem Kořínkem, který tehdy bydlel nedaleko od jeho bydliště v Praze v Holešovičkách, na letní tábory do Bujesil, (obec nedaleko Němčovic) kde dětem řadu let vařil. Od té doby se naše cestičky splétaly, rozplétaly, aby se nakonec sešly definitivně v naší vesnici v Němčovicích na Rokycansku, kde si Pavel koupil v roce 2002 parcelu, na které si postupně budoval rekreační chatu, kam pak pravidelně o víkendech jezdil. Tady se zúčastňoval všech možných akcí, které se v obci pořádaly, získal si zde řadu přátel a kamarádů, kteří oceňovali jeho přátelskou, veselou a dobrosrdečnou povahu. Byl všem obětavým pomocníkem. Byl také mnoho let členem místního sboru dobrovolných hasičů. Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že byl v Němčovicích štastný.
Pavel se narodil 14. března 1959 v Praze v Libni jako prvorozený syn rodičům mamince Ludmile a tatínkovi Tomášovi, kteří oba pracovali v tehdejší Chiraně, v opravně lékařských přístrojů. Po krátké době se mu narodili sourozenci, dvojčata, pojmenovaní po rodičích – Ludmila a Tomáš. Po absolvování základní školy se Pavel vyučil kuchařem a jako kuchař pak také nastoupil dvouletou vojenskou službu nejprve v Topolčanech, později v Tachově. V době, kdy byl na vojně, v roce 1980, mu umřel tatínek. Řadu let pracoval v různých restauracích, kde vařil, nejdéle v pražské restauraci Na Mělnické. V roce 1985 se oženil a s manželkou Lenkou měli dvě dcery – nejprve Lucii a dva roky později se jim narodila druhorozená dcera Petra. Celá rodina tehdy bydlela společně ve Valčíkově ulici v pražských Holešovičkách. Pavel se dočkal také od své dcery Lucie vnoučka Páji, kterému bude letos sedm let. Bohužel, druhého vnoučka, který se narodí zanedlouho Petře, se už nedožil. Posledním Pavlovo zaměstnáním byla firma Krabice CZ, kde pracoval jako řidič.
Zemřel 16. dubna 2013 po krátké nemoci ve věku 54 let.

Zapsal starosta obce Karel Ferschmann

058.JPG

Komentáře