Co se kde píše…


24.02.2007 Němčovice – Stopětadvacetihlavá obec Němčovice na Rokycansku vyhlásila, údajně jako první v Plzeňském kraji, na svých internetových stránkách celorepublikovou anketu k záměru vybudovat americkou radarovou základnu ve vojenském újezdu Brdy. „Vyjádřit se může kdokoliv,“ prohlásil starosta Karel Ferschmann. Radarová základna by se dotkla šestnácti dotčených obcí právě na Rokycansku.
„Nikdo z okresu podobnou anketu nevyhlásil, ani kraj. Je ale úplně jedno, zda je to na webu kraje nebo na našich stránkách,“ dodal starosta Ferschmann. Přiznal však, že Němčovic by se plánovaná stavba nedotkla. Němčovice loni zvítězily v kraji v soutěži Zlatý erb v kategorii nejlepších webových stránek a v rámci celé země byly první v informování veřejnosti.
Anketa „Jaký máte názor na umístění amerického radaru u nás?“, která nemá za cíl politicky lobbovat, ani nebude názory lidí nijak hodnotit, funguje od středy. Je v ní deset otázek, například: Nesouhlasím, nemám rád Ameriku, nebo: O tom by v referendu měli rozhodnout všichni občané.
Termín uzávěrky ankety, zveřejněné na internetové adrese www.nemcovice.cz, radnice zatím neuvádí.
Radarová stanice o údajném výkonu 200 kW má zahrnout sedm hektarů území středních Čech v těsném sousedství Rokycanska. V úvahu připadá výběžek od padrťských rybníků na západ. V nejbližším okolí je obec Trokavec se stovkou obyvatel, která jako první z dotčených obcí kraje vyhlásila referendum o základně s termínem 17. března. V Mirošově plebiscit neprošel.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – plzeňský kraj

——————————————–

23.02.2007 Němčovice – Stopětadvacetihlavá obec Němčovice na Rokycansku vyhlásila, údajně jako první v Plzeňském kraji, na svých internetových stránkách celorepublikovou anketu k záměru vybudovat americkou radarovou základnu ve vojenském újezdu Brdy.“Vyjádřit se může kdokoliv,“ řekl starosta Karel Ferschmann.
Radarová základna by se dotkla 16 dotčených obcí právě na Rokycansku. „Nikdo z okresu podobnou anketu nevyhlásil, ani kraj. Je ale úplně jedno, zda je to na webu kraje nebo na našich stránkách,“ dodal starosta.

Vyšlo také v: Domažlický deník, Chebský deník, Karlovarský deník, Klatovský deník, Rokycanský deník, Sokolovský deník, Tachovský deník
————————-
Ing. Norbert Lang, Plzeň nám napsal emailem:

Jako vnuk svojí babičky Waldmannové, která pocházela ze Spáleného Poříčí, cítím se být i polovičním Spálenopoříčákem a chtěl bych proto říct i pár slov na dnes tolik diskutované téma v tomto koutě Čech:

Přežil jsem lidovědemokratickou republiku se všemi jejími hrůzami, pronásledováním lidí a vražděním a jen taktak jsem neskončil svůj život jako pétépák v nějakém ruském gulagu. V padesátých letech byla okradena naše rodina o veškerý majetek a dodnes dostala na základě polovičatých zákonů jen zlomek toho, oč přišla. Ostatně nejsme tak postiženi sami a zvláště na venkově o tom ví lidé svoje.
Tehdy v padesátých letech na základě dohody USA s SSSR (nezapomínejme na konferenci v Jaltě, kdy nás západ prodal Sovětům a jako první na to upozornil Churchill)ihned od začátku studené války nikomu na Západě nevadilo, že tady ve středu Evropy (a ne někde v Asii) strádá celý kulturní český národ, protože ho komunisti zaprodali Kremlu. Západní Čechy byly prošpikované odpalovacími rampami, na Zelené Hoře v Nepomuce byl radar střežící horizont od Krušných hor po Šumavu. celé západní Čechy měly být obětovány při zahájení 3. světové války. Proto se nikdo nesnažil proti tomu něco udělat. Vybraní specialisti byli školeni, jak se při útoku zachovat a jak čelit následkům. V kraji se neprováděly žádné investice, žádná výstavba, snad jenom atomových bukrů pro krajské výbory KSČ. Vzpomeňme jenom dlouhodobě neopravovaného a rozbombardovaného nádraží v Chebu, Klatovech, Plzni, Rokycanech a dalších místech. Jenom blázni a zaprodanci našeho národa čekající na úplatky z USA by mohli dnes souhlasit, aby se celá věc opakovala a my abychom se zase stali pouhou loutkou v plánech cizích velmocí.
Nezapomínejme, že v r. 1968 a vlastně už v roce 1948 nás Západ nedokázal ochránit před násilníkem z východu a neochrání nás ani teď, až nás napadnou cizí rakety z východu. Kromě jiného ani nemá důvod nás ochránit. Není proč! U nás není ropa jako na blízkém Východě!
Dnes v naší relativně demokratické společnosti však můžeme svým hlasem zabránit, aby o nás a bez nás rozhodovali novodobí četníci světa, jak máme tančit podle jejich not.
Nesmíme podléhat iluzi, že radarová základna přinese nové pracovní příležitosti pro lidi v regionu a že podpoří odbyt našeho zboží pro americké vojáky. Naši politici lákáni sliby tučných úplatků si však vedou svou a chtějí přivést naši zemi do zkázy. Musíme jim v tom zabránit celostátním referendem, v kterém jim ukážeme svoje jednoznačné NE! NE americkému radaru! To však neznamená NE americkému lidu.
Český národ musí dokázat, že jeho holubičí povaha je jen vysněnou fikcí, kterou nás naši nepřátelé a zdánliví přátelé chtějí dostat zase na kolena. Je třeba jim ukázat, že jsme svéprávný národ, jehož slovo v nové Evropě jistě najde souhlasnou podporu!
————————–
Stanislav Kaucký nám napsal emailem:
Dobrý den,
již jsem hlasoval, ale máte chybu v první otázce. Nemůže se jednat o vzdušné napadení, ale o úder balistickými raketami. To je velký rozdíl. To vzdušné napadení je nesmysl, k tomu tento radar není dělaný. Já jen upozorňuji na to, že by to zas nějaký blb mohl kritizovat.
Nejvhodnější by asi bylo znění:

souhlasím, nëco nás musí chránit pred balistickými raketami.

Autor: kafe
phprySDsz_120x120_22075.jpg

Komentáře