Bouračka na němčovické křižovatce v sobotu ráno:


Klasické nedání přednosti v jízdě. Lidské selhání, řidička jela z noční směny, nic nenafoukala, z nehody byla v šoku. To se stane.
Jaké jsou však další faktory, které nepřímo nehodu zavinily? Především nesekané příkopy u frekventované silnice druhé třídy, vysoká tráva. Proč silničkáři nesekají alespoň rozhledy do křižovatek? Tam, kde na rovném úseku této hlavní silnice jezdí auta devadesátkou, stovkou, (a motorkáři dvěstě), nestačí posekat deset metrů z každé strany křižovatky! To je jeden faktor zhoršující dopravní bezpečnost.
Druhým faktorem byl betonový sloup s dřevěnou nástavbou pro telefonní kabely. Musí být umístěny takové sloupy téměř v silnici? Tento, který byl při nehodě zcela přelomen, stál třicet centimetrů od živičného povrchu vozovky. Přitom už na něm byla „pověšena“ v minulosti řada aut a přesto – přijedou pracovníci firmy Telefonica a.s., a dají ho zpět znovu na původní místo. Žádal jsem telefonicky v sobotu odpoledne pohotovostní službu, aby počkali s montáží sloupu do pondělí a bylo možné se domluvit na jeho umístění na jiné, bezpečnější místo, ale nikdo se se mnou nechtěl bavit. Tak uvidíme v pondělí.
Přitom, kdyby tam tento sloup nebyl, zdaleka by nebylo auto jedoucí po hlavní silnici na odpis. Bohužel, ačkoliv se jindy vyjadřuje policie k různým nesmyslnostem, takovéto zásadní a nebezpečné prvky nechávají zcela bez povšimnutí.
Na závěr a jen pro úplnost. Přestože byli účastníky této dopravní nehody čtyři osoby, naštěstí jen jedna musela být převezena do Rokycanské nemocnice se zlomeninou v oblasti hrudníku. Ostatní s velkým štěstím vyvázli bez zranění, jen s drobnými oděrkami, ačkoliv nehoda vypadala na první pohled velmi hrůzostrašně.

007-1.JPG

Komentáře