Ani nevíme, zda máme


Nadpis: České Němčovice se už letos do slovenské soutěže Zlatý erb nepřihlásí.
Němčovice/Obec Němčovice z Rokycanska už letos nebude soutěžit mezi slovenskými vesnicemi o nejlepší internetovou stránku. Loni v tomto klání, do něhož se přihlásila z recese a v rozporu s pravidly, málem vyhrála. Němčovice přeložily svou titulní stránku do slovenštiny a po uzávěrce soutěže byly favority. Poté porota díky televizním šotům zjistila, že jde o českou ves. Aby nebyla soutěž ZlatyErb.sk zesměšněna, zřídila narychlo novou kategorii pro weby obcí ze zahraničí. Němčovice ji vyhrály.
„Letos to nezopakujeme. Nebudeme k tomu vybízet ani jiné vesnice,“ řekl Karel Ferschmann, starosta Němčovic se 125 obyvateli. Obec očekávala, že se naopak po jejich vzoru přihlásí do stejné české soutěže nějaká slovenská vesnice. Nestalo se tak. Ani české město nebo obec se zatím na Slovensku neregistrovaly. ZlatyErb.sk má uzávěrku 30. září.
„My žijeme hrozně rychle a všechno si zjišťujeme strašně povrchně. U článků čteme jen začátky, u zpráv posloucháme první větu,“ řekl starosta.
Němčovice nechtěly nikoho oklamat, naopak pořadatelé nakonec jejich recesi přijali. Česká vesnice našla díky účasti na Slovensku dvě partnerské obce Nemcovce a dobře se „zpropagovala“.
„A potom, že na marketing regionů je třeba velkých peněz,“ uvedl slovenský porotce Tomáš Bella.
Němčovice dostaly cenu za nejlepší stránku obce ze zahraničí. Podle předsedy Unie měst Mariána Minaroviče se od letoška tato kategorie stala součástí soutěže. Diplom převzal starosta v nejluxusnějším bratislavském hotelu; finanční prémie z toho neplynula.
Obec delší dobu sbírá v ČR ceny za webové stránky. Do ZlatéhoErbu.sk, kde se smějí utkat pouze subjekty ze Slovenska, se jich přihlásilo 17.
Němčovice mohly zvítězit, neboť slovenské weby jsou podle Ferschmanna kvalitou „asi o třetinu horší než české“.
——————————

Naše pozn.
Článek je rozmluva autora sama se sebou. O tomto tématu jsem s ním nemluvil, text neautorizoval, některé informace odposlouchal na přednášce, něco si někde přečetl.
K tomu zbývá jen dodat: Opakovaný vtip není už vtipem, tak proč bychom to asi chtěli zopakovat. Letos ani jindy…

Autor: (čtk)
Zdroj: Plzeňský deník
tit450.jpg

Komentáře