5plus2: Soptíci z Němčovic se na srpen těšili


NĚMČOVICE / Co všechno na jaře natrénovali, budou moci na konci srpna a pak začátkem září předvést Soptíci z Němčovic. „Zatím mají ještě prázdniny. S nimi se rozloučí 23. srpna v Liblíně, 6. září se zúčastní zbirožského Tatrování a 13. 9. budou v Sušici na krajské přehlídce malých hasičů. Pak ještě pojedeme na oslavy SDH do Žihle,“ říká starosta Karel Ferschmann. Němčovičtí Soptíci také tradičně účinkují v přestávce fotbalu na Dukle, letos by rádi i na Viktorku do Plzně.
„Je to už takové loučení – vychovali jsme další, třetí generaci soptíků. Dobrá zpráva je, že někteří z nich pokračují ve svých domovských hasičských sborech. A nás čeká už čtvrtá generace předškoláků, budoucích nových němčovických soptíků,“ dodává Ferschmann. Díky tréninku malí hasiči vědí, co v případě požáru dělat a na jaké číslo volat. Učí se běhat přes překážky i stříkat na terč. A starají se o své malé, ale opravdové hasičské autíčko.

Foto: Předškoláci zvládají všechny dovednosti, podobně jako velcí hasiči. Po prázdninách nastoupí do školy a nahradí je nová generace. Šikovné děti patří pod němčovický SDH. Redakce se omlouvá za chybu, nejsou z Břas!
logo_5_plus_2_dny.png

Komentáře